Představujeme vám jednoho ze členů nově sloučeného regionu ASSA ABLOY East Europe Manufacturing – bulharskou společnost ASSA ABLOY Opening Solutions Bulgaria.

Závod ASSA ABLOY Bulgaria se nachází ve Varně – největším městě na pobřeží Černého moře. Historie společnosti se píše od roku 1990, kdy vznikla značka DEKABA, která si po šesti letech přihlásila první patent na cylindrickou vložku s názvem Guard.

V roce 2002 se společnost spojila s novými akcionáři z Německa a Nizozemí a přejmenovala se na MAUER. Tím také začala expanze značky na evropský trh. Následovaly nákupy prvních CNC strojů, úspěch v podobě ceny pro nejinovativnější společnost, velké státní zakázky a rozšíření produktového portfolia o elektromechanické výrobky, jako například zámek na PIN kód Ell Cam, prodávaný i v Čechách.

 

V roce 2016 došlo k akvizici společností ASSA ABLOY Group a o dva roky později byly do Varny transferovány některé technologie z ASSA ABLOY Rychnov. V roce 2019 byl oficiální název společnosti změněn na dnešní ASSA ABLOY Opening Solutions Bulgaria.

Dnes je tato společnost jedničkou na bulharském trhu v oboru, má více než 160 zaměstnanců a roční obrat 6 miliónů eur. Do výrobkového portfolia značky Mauer patří kromě cylindrických vložek také elektronické zámky, kliky, zadlabací zámky a trezory.